Wnętrza

Jakie kupić i gdzie szukać krzeseł do biura?

W dzisiejszych czasach coraz więcej czasu spędzamy przy komputerze, co często odbija się na zdrowiu naszego kręgosłupa. Z tego powodu dobrze dobrane krzesło do biurka, jest niezwykle ważne. Nie warto na nim oszczędzać. Nieważne czy będzie służyło ci do pracy, grania w gry czy przeglądania stron internetowych – twoje plecy podziękują ci za kilka lat.

Krzesła do biurka i ich rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów siedzisk w szerokich zakresach cenowych. Coraz bardziej popularne stają się fotele obrotowe do biurka, które często nie tylko o wiele lepiej się prezentują, ale także są wygodniejsze. Siedziska dzielimy ze względu na ich zastosowanie oraz wygląd. Możemy wyróżnić:

  • krzesła gamingowe (przystosowane do długiego siedzenia),
  • aktywne i ergonomiczne (wymuszające prawidłową postawę)
  • kubełkowe, czyli takie, które wyglądają bardzo designersko, ale charakteryzują się płytkim siedzeniem i niskim oparciem.

Na popularności zyskują także krzesła biurowe obrotowe z zagłówkiem. 

Jak wybrać krzesło obrotowe do biurka?

biuro
nowoczesne biuro

Przed zakupem siedziska warto je najpierw przetestować, szczególnie jeśli będziemy siedzieć na nim dobre kilka godzin dziennie. Wiele firm produkujących droższe krzesła zgadzają się na okres próbny. Dzięki czemu możemy upewnić się, czy jest dla nas odpowiednie, tak, aby kilka dni po zakupie nie żałować wydanych pieniędzy. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że dobrej jakości fotel obrotowy do biurka to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Szukając odpowiedniego krzesła nie warto kierować się głównie jego wyglądem. Często te najbardziej designerskie są bardzo niewygodne, mimo że idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Należy zwrócić uwagę na wysokość krzesła i siedzisko – pozycja w jakiej siedzimy, może mieć wpływ na bóle i choroby kręgosłupa.

Siedzisko powinno mieć lekko zaokrąglony brzeg i nie być zbyt głębokie, ponieważ może się to przyczynić do garbienia się. Idealnie dobrane krzesło biurowe obrotowe powinno dawać oparcie całym plecom. Nogi podczas siedzenia najlepiej, gdyby były zgięte pod kątem 90 stopni. Opcja regulacji jest przydatna, szczególnie jeśli z krzesła będzie korzystać więcej niż jedna osoba. Wtedy każdy będzie mógł ustawić je odpowiednio do swojego wzrostu. Dobrze. jeśli podłokietniki wspierają ręce przez cały czas. Inną, mniej ważną kwestią są kółka – twarde mogą rysować powierzchnię, na której ma stać krzesło, szczególnie jeśli są to drewniane panele. 

Tanie krzesła biurowe

Mając na oku krzesła obrotowe do biurka dostępne na wyprzedaży lub w specjalnej ofercie należy pamiętać, że takie produkty zazwyczaj nie spełniają swojej roli, a tym bardziej nie posłużą nam przez długie lata. Dotyczy się to także krzesełek dla dzieci, które większą część dnia również spędzają w siedzącej pozycji – czy to w szkole czy w domu odrabiając pracę domową. Dobrej jakości krzesło biurowe obrotowe nie zawsze musi iść w parze z kosmiczną ceną, a duży wybór gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.